“N’oluyoruz lan” volüm üç

Ali Riza Esin, 28 Haziran 2010 — 1 dk.

Aklına yaprak dolmasını yufkayla, sigara böreğini yaprakla sarmak gibi bi’ şeyler gelirse n’oluyoruz lan deme, ilkini hemen dene iyi oluyor. Kızartmıycaksın bak!

Sigara saran birini görmüşsen ne oldum deme, oldu mu lan oldu mu lan de. Sabırsız lan.

Gecenin üçü yarısı, sabah sessizliğinde uyumaya çalışırken birileri sokaktan vuvuzela çalarak geçiyorsa ne oldum deme, n’oluyoruz lan de.


Gecenin üçü yarısı, sabah sessizliğinde uyumaya çalışırken sokaktan vuvuzela çalarak geçmekte ısrar eden birilerine seslenmeye devam etmek durumunda kalmışsan, n’oluyoruz lan deme, o şeyi ağzından alır götüne sokarım de.

Gecenin üçü yarısı, sabah sessizliğinde uyumaya çalışırken sokaktan vuvuzela çalarak geçmekte ısrar eden birilerine o şeyi ağzından alır götüne sokarım deyip te sopa yemişsen n’oluyoruz lan deme, az bile yapmış olabilirler. Uyu artık.

Kaldırımda yürürken paçandan içeriye su fışkırtan model karolardan birine basmışsan ne oldum deme, hassiktir lan de.

Kaldırımda yürürken köpek bokuna basmışsan ne oldum deme, n’oluyoruz lan da deme, hiç basmamışsın gibi yürümeye devam et.

Bir şeyi alın lan alın lan diyen birilerinden daha çok almayın lan almayın lan diyen birileri türemişse o şey kesin iyidir, ne oldum deme, hemen git al.

Bir konseri ayakta izliyorsan ve konserin tam ortasında yarmanın biri arkalardakileri yara yara gelip de tam önünde durmaya yelteniyorsa ne oldum deme, n’oluyoruz lan demeden önce onun n’oluyoruz lan demesini sağla ki n’oluyormuş görebilsin yarım seyirciler.

Deniz sezonunu erken açıyorsan suya derin yerden gir, deniz sezonunu geç açıyorsan suya serin yerden gir.

Bir şey yapmaya karar verdiğinde ne oldum deme, n’oluyoruz lan da deme, olur bu lan de.

 

Diğer “N’oluyoruz lan” şeyleri

N’oluyoruz Lan Özel
Olanla ölünmez ulan lan!

Kategori: yazı

Bir yorum yaz