Öptüm Bay!’ı nasıl bilirsiniz?

Ali Riza Esin, 6 Temmuz 2010 — 1 dk.


Durumsama’da bir ‘blogroll’ bölümüm yok. O işlevi görebilecek bir şeyi kendimce daha iyi bildiğim bir yöntemle nasıl yaparım da yaparım diye düşünüyordum bir süredir ve sonunda tanıdığım, bildiğim, okuduğum blogları kuru kuruya listelemek yerine bunu kısa tanıtım yazıları yazıp biriktirerek yapmaya karar verdim.


Kelimenin her anlamıyla “İyi bildiğiniz” bir blogu nasıl tanıtırsınız? Ben “öptüm bay!”ı bir öptüm bay yazısı yazarak tanıtmak istedim. Aslında öptüm bay!’da benim de misafir sanatçı olarak yer almışlığım var daha önce, başka bir yazıyla. Merak edenleri öptüm bay!’a ışınlamadan önce ikincisini de buraya yazıyorum; işte buna benzeyen yazılarla ve daha iyileriyle bezenmiş bir blogdur, Sevgili Eda, Ezgi ve Çağrı’nın başka misafir yazarlara da bence başarıyla ev sahipliği yapan “öptüm bay!”ı.

Sevgili Bencil Gen,

daha doğrusu, “Gen Bencildir”. Öyle midir? Hayır, bence benim yazdığım gibidir. Öbür türlü diyesim gelmiyor, naapim? İsmine niye “Gen Bencildir” demişler bilmiyorum, vardır çevirmeninin bir bildiği ya da Tubitak biliyordur belki.

Sevgili Richard yazmış olmasaydı, bugün bulabilir miydim acaba kolayca seni? Bak, Tubitak bunu bir araştırsın isterim önce. Ben kendi kendime de araştırmaya devam edeceğim izninle ve azimle. Sahaflara bırakılmış notlarım var, kitapçıların “kitap reyonlarındaki” görevliler artık tanıyorlar beni. “Ben…” dediğimde tanıştık, “Gen Bencildir’i mi soruyorsunuz?” diyorlar, ağız birliği etmişçesine. Her biri ezbere biliyor olmadığını, çok soranın varmış.

Merak ettim, öğrendim aslında seni. Daha tanışmadık ama adeta tanıyor gibiyim. Seni çok benzetiyorum bazen yoldan gelip geçenlere, sonra geçiyor; önüme bakıp devam ediyorum yürümeye. Daha okumadığım da çok kitap var aslında, ama sensiz olmuyor işte…

Hasretle bekliyorum, umarım görüşürüz yakında. Daha uzun yazmak isterdim ama burası “öptüm bay!” Öyle hakikaten…

www.optumbay.com

Kategori: yazı